השתלת שיניים- כיצד בוחרים רופא שיניים?

השתלת שיניים איכותית מתחילה מלמצוא רופא שיניים איכותי

הרשת מוצפת באתרים של רופאים, וכל רופא שיניים מבטיח ניסים ונפלאות. השתלה ללא כאב, השתלה ביום אחד, השתלת שיניים בלייזר ועוד הבטחות ותיאורים. לכן, קשה למטופל להתמודד מול ים המידע ולהחליט בידי מי להפקיד את הפה שלו.

השתלת שיניים - בחירת רופא שיניים

השתלת שיניים – בחירת רופא שיניים

אז איך אדע באיזה רופא שיניים לבחור?

חשוב לזכור כי השתלת שיניים הינה תהליך רגיש מאוד. מדובר בתהליך כירורגי לכל דבר, תהליך שבו מוחדרים שתלים דנטליים לחניכיים ומקובעים לעצמות הלסת ולעיתים יש גם צורך בניסור עצם, השתלת עצם או השתלת רקמה רכה (השתלת חניכיים).

לכן, אין תחליף לרופא בעל ניסיון, שהתמודד בצורה מוכחת עם השתלות שיניים מגוונות בעבר ויידע לספק מענה גם בהשתלת השיניים שלך.

פגישת ייעוץ – חובה לפני בחירת רופא שיניים שיבצע השתלת השיניים

כדי להבין מיהו רופא השיניים עוד לפני הטיפול, קובעים פגישת ייעוץ. פגישת הייעוץ נועדה מצד אחד לראות אם יש כימיה שלך עם הרופא, כי ככל שמרגישים בנוח יותר עם רופא השיניים כך מופחת המתח והלחץ בטיפול וסיכויי הצלחתו גוברים.

בנוסף, חשוב לשים לב בפגישה למרפאה עצמה, שמעידה גם על הרופא שמבצע השתלת שיניים, האם המרפאה נקייה? האם יש בה ציוד מתקדם כמו מצלמת CT או שהרופא שולח אותך להצטלם במכון חיצוני?

לאחר מכן, חשובה ההתרשמות האישית מהרופא עצמו, איך הוא מאבחן אותך? האם הוא טורח לבצע הדמייה או לא? האם הוא משרה עליך ביטחון? איזו תכנית טיפול הוא בונה לך? האם הוא שולט במספר טכניקות כמו השתלת שיניים בשיטה הקלאסית או השתלת שיניים ביום אחד?

לאחר כל זה אין תחליף לשיחות עם מטופלים שעברו אצל הרופא השתלת שיניים בעבר. חשוב לבקש טלפונים של מטופלים שעברו השתלת שיניים בזמן האחרון וכאלו שעברו לפני מספר שנים כדי לשמוע מהם על חווית הטיפול, על שביעות הרצון מהשתלים ולא פחות חשוב – לשמוע ממקור ראשון שהשתלים האלו מחזיקים זמן גם שנים לאחר הטיפול.

אחרי הכל, השתלת שיניים היא טיפול שישנה את חיינו, ואנו שואפים שישנה אותם רק לטובה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.