השתלת שיניים אסתטית – מה זה כתרי זירקוניה?

השתלות שיניים הפכו בשנים באחרונות להיות חלק בלתי נפרד מעולם טיפולי האסתטיקה. הפתרון של כתרי זירקוניה מאפשר כיום לבצע השתלת שיניים מלאה עם תוצאות אסתטיות שלא היו מביישות את הוליווד.

כתרי זירקוניה

השתלות שיניים המבוססות על שתלי זירקוניה נראות אסתטיות יותר

השתלת שיניים ומה אלו בעצם שתלי זירקוניה?

זירוקניה או בשמה המדעי זירקוניום, היא חומר חזק וקל לליטוש שמשמש גם את תעשיית התכשיטים כחיקוי מעולה ליהלום ואת תעשיית התעופה והרכב. בעולם הטיפולים הדנטליים משמשת הזירקוניה לבניית כתרים לשיניים ולשתלי שיניים.

בעבר כשניגשו לבצע השתלות שיניים הדבר היחיד שעמד לנגד עיני רופא השיניים היתה הפונקציונליות. כלומר, חומר חזק שיישאר לאורך זמן ויוכל לאפשר תפקוד שתלים תקין אחרי כל השתלת שיניים. אבל בשנים האחרונות חל שינוי במגמה וגורמים כמו אסתטיקה של השיניים הפכו לגורם משפיע על בחירת החומרים לשתלים כשמבצעים השתלות שיניים לא פחות מהפן הפרקטי. לכן, כשביצעו השתלת שיניים בעבר, החומר העיקרי ששימש לשיקום על גבי שתלים היה חרסינה, חומר לבן וחזק שהעניק פונקציונאליות גבוהה לשתלים הדנטליים. ואח"כ עברו להשתמש בשתלים מבוססי טיטניום.

כתרי זירקוניה – השתלת שיניים עם גישה אסתטית

בתקופה האחרונה השתלת שיניים הפכה להיות טיפול אסתטי לא פחות מטיפול דנטלי ולכן, נוצר הצורך למצוא חומר שישלב מצד אחד את התכונות הפרקטיות של החרסינה יחד עם היכולת לעיבוד קל ולמראה יפה ובוהק. התשובה שנמצאה לצורך הזה היתה שתלי זירקוניה.

ממש כמו בעולם היהלומים היתרון הגדול של הזירקוניה בא לידי ביטוי גם כשמדובר על השתלת שיניים – היכולת ללטש שתלי זירקוניה ולהעניק להם מראה של שיניים טבעיות עם מראה זוהר יחד עם העובדה שזירקוניה היא חומר חזק שהופך את השתלים לעמידים הפכו אותה לחומר המועדף לייצור שתלים דנטליים.

כתרי הזירקוניה מציגים מספר יתרונות חשובים:

  • קשיחות ועמידות גבוהה
  • "אהבת חניכיים" – השתלת שיניים מוצלחת מצריכה בראש ובראשונה קליטה מלאה של השתלים בחניכיים. שתלי זירקוניה משתלבים בקלות במרקם החניכיים ומונעים סיבוכים ותגובות דחייה של השתל.
  • מראה לבן נקי וטבעי
  • יכולת עיבוד מעולה – ניתן לעבד את חומר הזירקוניה וליצור שתלי שיניים במגוון אופציות משיניים טבעיות ועד לשיניים הוליוודיות.

לסיכום, לפני ביצוע השתלת שיניים כדאי לוודא שהשתלים הדנטליים שאיתם עובד רופא השיניים הם כתרי זירקוניה  איכותיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.