השתלת שיניים במקרים של רכס צר

רכס צר- האתגר לביצוע השתלת שיניים

השתלת שיניים הינה הליך שיכול לשפר את חייו של המטופל. כיום זוהי אחת הדרכים הנפוצות והמקובלות  בדרך לשיקום הפה לאנשים הנזקקים לכך. השתלת שיניים טובה מחזירה את הפה לתפקוד מלא, משפרת את איכות החיים על ידי החזרה של יכולת הדיבור, האכילה וכמובן שיפור האסתטיקה של הפה והפנים.

רכס צר - השתלת שיניים

רכס צר – השתלת שיניים

כיום השתלת שיניים מתבצעת בקלות וביעילות בזכות הידע המתקדם והטכנולוגיות החדשניות, ועדיין, השתלת שיניים הינה הליך כירורגי מורכב.

השתלת שיניים ביום אחד בשיטה המתקדמת בישראל.
החזירו לעצמכם את החיוך בתהליך מהיר, קל וללא כאבים מיותרים! לפרטים נוספים  – לחצו כאן >>

 

לפני תחילת תהליך ההשתלה ישנן מספר בדיקות חיוניות אשר בודקות את התאמתו של המטופל להשתלה, ואת המבנה הייחודי של הפה והלסת שלו. נתונים אלו משפיעים בהחלט על אופי ההשתלה ועל התהליכים הנחוצים לביצוע לפני תחילת ההשתלה.

רכס צר, לדוגמא הינו מקרה שבו רכס העצם שלנו בלסת צר מדי ולא מאפשר קליטה של שתלים דנטליים ללא תהליך הכנה מיוחד.

בדיקות מיוחדות וצילומים מקדימים לפני תחילת תהליך ההשתלה חיוניים על מנת לגלות מקרים חריגים הדורשים התאמה מיוחדת כמו מקרים של רכס צר.

במקרה כזה יוכל רופא השיניים להתאים טיפול מקדים שיאפשר לבצע השתלת שיניים. הטיפולים המקדימים במקרים של רכס צר נועדו לעבות את רכס הלסת ולהתאימו להחדרת השתלים.

עיבוי רכס – טיפול במקרים של רכס צר

ישנן דרכים שונות המיועדות לעיבוי העצם במקרים אלו, וכמובן יש צורך להתייעץ עם רופא מקצועי ומומחה בתחומו שיוכל להתאים את הטיפול למטופל.

טיפולים מקדימים אלו הינם טיפולים כירורגים מורכבים. הטיפולים עשויים לכלול השתלה של עצם בלסת , או עיבוי של עצם הלסת בשיטות חדשניות.

במקרה של השתלת עצם בלסת יתכן ותתבצע השתלה של רכיב פלסטי מיוחד או של פיסת עצם הנלקחת מאיבר אחר בגוף. טיפול כירורגי מורכב זה יתבצע במרפאה מומחית ולאחריו יש צורך בתקופת החלמה ארוכה של מספר חודשים על מנת לתת לעצם להיקלט בגוף לפני תחילת ביצוע השתלת השיניים והחדרת השתלים.

שיטה חדשנית נוספת במקרה של רכס צר היא עיבוי הרכס על ידי חיתוך מסוים בעצם הלסת שלאחריו מתבצעת הרחבה הדרגתית של האזור בעזרת מכשיר מיוחד. שיטה זו משתמשת ביכולת הריפוי הטבעית של הגוף הכוללת היווצרות של קאלוס– רקמות שנוצרות סביב עצם פגועה בגוף כחלק מתהליך השיקום שלה.

מקרים של רכס צר דורשים בכל מקרה התייחסות מיוחדת וטיפולים מוקדמים לפני החדרת השתלים. על מנת לבצע השתלת שיניים מוצלחת , מקצועית ויעילה, על המטופל להיות בטוח שהרופא המטפל בו מתחשב בגורמים המיוחדים של מבנה הפה והלסת שלו ויש בידיו את הידע ואת היכולת הטכנולוגית לבצע את התהליכים הכירורגיים המורכבים הנדרשים במקרה זה.

2 תגובות בנושא “השתלת שיניים במקרים של רכס צר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.