שיטת All on 6 להשתלת שיניים ביום אחד

all on 6 – השתלה עם שישה שתלים דנטליים

All on 6 היא שיטה חדשנית ומתקדמת להשתלת שיניים ביום אחד בהתבסס על ששה שתלים דנטליים בלבד, אשר מחזיקים ברוב כוחות הלעיסה של הלסת. השיטה משמשת רופאי שיניים רבים לסייע למטופלים לעבור הליך יעיל וזריז של השתלת שיניים בפגיעה מינימלית בעצמות הלסת

all on 6

מהי שיטת All on 6?

אול און 6 היא שיטה חדשנית ומתקדמת להשתלת שיניים ביום אחד, המאפשרת למטופלים לשפר את רמת החיים מבחינה תפקודתית ואסתטית. המיקום המדויק של השתלים הדנטליים נקבע באמצעות צילום ה-CT המבוצע לפני ההליך, תוך התאמה אישית לפה המטופל. במהלך הטיפול עצמו מוחדרים ששה שתלים דנטליים לעצמות הלסת. השתלים הללו מהווים בסיס להתקנת מערכת שיניים חדשה, תוך הקפדה על פגיעה מינימלית ככל האפשר בחלל הפה. בסופו של טיפול אול און 6 יכול לצאת המטופל עם גשר זמני המדמה מבנה שיניים מלא ובאפשרותו לחזור ללא הגבלות לשגרת חייו. הגשר הזמני מוחלף כעבור זמן קצר לגשר קבוע – ובזאת הסתיים התהליך.

כיצד התפתחה השיטה?

השיטה הומצאה על ידי ד"ר פאולו מאלו, רופא שיניים מפורטוגל שקרא לה All on 4 – בגרסתו המקורית של מאלו הבסיס למערכת השיניים הוא ארבעה שתלים דנטליים עשויים טיטניום המוחדרים לעצמות הלסת וסופגים את רוב הלחץ הביו-מכני של כוחות הלעיסה של הלסת. יתר השתלים, כך מתברר, מחזיקים יחד לחץ של פחות מ-15% של כוחות הלעיסה. לאור הצלחתה של השיטה היא זכתה לאדפטציות שונות, ביניהן All on 6.

אול און 6 להשתלת שיניים ביום אחד מבוססת, למעשה, על עיקרון ההעמסה המיידית השאול מתחום האורתופדיה – מחקרים רפואיים קבעו כי קיצור התהליך הכירורגי לפרוצדורות מצומצמות בפרק זמן קצר מקטין את הטראומה שעובר הגוף, מפחית את הסיכון לזיהומים ומעלה את אחוזי ההחלמה לכ-97%.

אם בעבר השתלת שיניים הייתה הליך מורכב וארוך בעל שלבים נפרדים שביניהם המטופל נדרש להתאושש מחדש מכל הליך בנפרד (עקירת שיניים, קיבוע שתלים דנטליים, שיקום פה והתאמת כתרים), היום ברור כי ביצוע כל השלבים בבת אחת הוא הפתרון היעיל ביותר למטופל. בהשתלת שיניים בשיטת All on 6  אין צורך בטיפולים כירורגיים ייעודיים מלווים כמו הרמת סינוס, השתלת עצם או הגבהת רכסים.

מה ההבדל בין All on 4  ל-All on 6?

שיטת All on 6 דומה בעקרון לשיטת השתלת השיניים All on 4 – ההבדל היחיד הוא מספר שתלי השיניים המוחדרים לעצמות הלסת. ישנם רופאי שיניים הטוענים כי שיטת All on 6 בטוחה יותר, משום שללסת קל יותר להחזיק גשר יציב של מערכת שיניים חדשה על ששה שתלים במקום על ארבעה.

למי מתאימה שיטת All on 6?

לכולם. שיטת All on 6 מתאימה למטופלים אשר מעוניינים בהליך יעיל ומהיר יחסית, לסובלים מחרדה דנטלית ולמסתייגים מהשתלת שיניים בהליך ארוך ומיושן הכולל שלבים שונים והפסקות בין טיפולים, במשך חודשים ארוכים ואף שנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.