הזזת עצב במסגרת השתלת שיניים

הזזת עצב – השתלת שיניים במצב של חוסר עצם

הזזת עצב מהווה חלק מהתחום של השתלות שיניים, אשר ממוקד בשנים האחרונות בהתמודדות עם מצבי קיצון שבעבר היו עוצרים את רופאי השיניים מביצוע של השתלה וגרמו עוגמת נפש למטופלים רבים שנאלצו להסתפק בשיניים תותבות במקום לקבל מערכת חדשה של שיניים.

אחת הפרוצדורות שהתפתחה כדי לספק מענה למצבי קיצון של חוסר עצם בלסת התחתונה היא ההזזת עצב.

הזזת עצב - השתלת שיניים ייעודית

הזזת עצב – השתלת שיניים ייעודית

חוסר עצם בלסת התחתונה

במקרים הפשוטים השתלת שיניים מבוצעת על ידי עיגון של שתלים דנטליים אל עצמות הלסת שלפני כן היו מקובעות אליהן השינים הטבעיות. אך במקרים שבהם קרה תהליך של ספיגה חוזרת של עצמות הלסת אל הגוף, רופא השיניים נדרש לספק פתרון אחר כדי לבצע את ההשתלה כיוון שכעת אין לו מקום יציב שאליו ניתן לעגן את השתלים הדנטליים.

השתלת שיניים ביום אחד בשיטה המתקדמת בישראל.
החזירו לעצמכם את החיוך בתהליך מהיר, קל וללא כאבים מיותרים! לפרטים נוספים  – לחצו כאן >>

 

במקרה של חוסר עצם בלסת התחתונה הקושי הוא גדול יותר כיוון שבניגוד ללסת העליונה בה ניתן לבצע פרוצדורות של עיגון שתלים ארוכים יותר לעצם הזיגומה (שתלים זיגומטיים) או פרוצדורה של עיבוי העצם על ידי הגבהת רצפת חלל הסינוס התחתון (הרמת סינוס), כאן, בלסת התחתונה אין לנו אפשרויות כאלו.

הזזת עצב – פרוצדורה המאפשרת לבצע השתלת שיניים בלסת תחתונה

במקרים כאלו של חוסר עצם בלסת התחתונה כאשר יש צורך להשתמש בעובי הלסת שנשארה יש חשש לפגיעה בעצב מרכזי שעובר בתעלה עצבית בלסת התחתונה. הפתרון הוא פרוצדורה המאפשרת לרופא השיניים להזיז את העצב במהלך הטיפול כדי לאפשר עיגון שתלים דנטליים אל העצם הנותרת ואל העצם המקיפה את התעלה העצבית בלי חשש לפגיעה עצבית, ולאחר תום התהליך להחזיר את העצב חזרה למקומו.

הליך כזה דורש מימונות רבה כיוון שפגיעה עצבית היא לרוב בלתי ניתנת לתיקון ולכן, חשוב לבצע תהליכים כאלו אצל רופאים מנוסים שביצעו פרוצדורות כאלו בהצלחה מספר פעמים בעבר.

טיפול של הזזת עצב מעניק כיום תקווה לאנשים רבים שבעבר לא יכלו לעבור השתלות של שיניים בגלל שחוסר העצם מנע זאת מהם. שילוב של פרוצדורה זו עם שימוש בשתלים דנטליים ייעודיים כמו שתלים בזאליים או שתלים קצרים ועבים יותר מהווה פריצת דרך לאנשים אלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.