דלקת חניכיים – האם דלקת חניכיים גורמת לאבדן שיניים?

דלקת חניכיים היא מחלה נפוצה מאוד. הנתון מראה כי 95% מכלל האוכלוסייה סובל מדלקת חניכיים ברמות חריפות שונות. למרות שברוב המקרים הטיפול בדלקת חניכיים הוא פשוט ומהיר, דלקת חניכיים עלולה להוביל לפריודנטיטיס, שגורמת בסופו של דבר לנשירת השיניים. ועל כן, נתונים מצביעים על כך כי השתלות שיניים רבות מתחילות בדלקת חניכיים.

דלקות חניכיים הן בעיה שכיחה בקרב רבים מאתנו, חניכיים מודלקות אפשר לזהות על ידי כאבים, נפיחות או דימום שמופיע בצחצוח או בנגיסה.

דלקת חניכיים

השתלת שיניים וההשפעה של דלקת חניכיים על השתלות שיניים

ישנם סוגים רבים של דלקות חניכיים. מועדים לסבול מהן אנשים שלא מקפידים על היגיינת פה נאותה- מחוסר ידע או כתוצאה מהזנחה. גם המעשנים שבינינו יסבלו מדלקות חניכיים באופן שכיח יותר. מסתבר שגם לגנטיקה יש השפעה על דלקות חניכיים- יוצאי תימן וצפון אפריקה מועדים לסבול מהן יותר מאחרים.

דלקת חניכיים – הסיבה מספר אחת לאובדן שיניים

דלקות חניכים לרוב ניתנות לטיפול על ידי שיפור היגיינת הפה ושימוש באנטיביוטיקה, אך לעיתים הדלקת מתדרדרת ותוצאותיה עלולות להיות הרסניות.

דלקת כזו היא למעשה מחלת חניכיים, המכונה מחלת חניכיים אגרסיבית. במחלת חניכיים אגרסיבית קצב התקדמות הדלקת הוא מהיר מאוד וגורם לספיגה של העצם התומכת בשן. כתוצאה מכך עלול להיווצר מצב של אובדן שיניים. כשהאבודן שיניים הופך להיות חמור מגיע הצורך לבצע השתלת שיניים חדשות.

השתלת שיניים – הפתרון לאובדן שיניים כתוצאה מדלקת חניכיים

כמובן שכולנו שואפים להישאר עם השיניים הטבעיות שלנו כמה שיותר זמן, אך בימינו גם אובדן שיניים כתוצאה מדלקות חניכיים אינו בלתי הפיך. הרפואה הדנטלית המתקדמת כיום מציעה אפשרויות שונות וחדשניות של השתלות שיניים כלליות או השתלת שיניים ביום אחד.

השתלת שיניים היא הדרך הטובה ביותר לחזור לחייך לאחר מחלת חניכיים אגרסיבית שגרמה לאובדן שיניים וכיום, קיימים פתרונות יייעודיים של שתלים דנטליים מיוחדים למקרים של אובדן עצם. בטיפול עדין ומותאם לפציינט, יכול רופא השיניים לשקם פה פגוע לרמה של לפני הפגיעה ואף טוב מכך ולהחזיר את הפה לכל תפקודיו הקודמים- אכילה, דיבור וכמובן- חיוך.

דלקת בחניכיים מפריעה להצלחת השתלת שיניים

גם במהלך השתלת השיניים חשוב לטפל בדלקת החניכיים במידה והיא כרונית כיוון שהחניכיים זו הריקמה
שאמורה לקלוט את השתלים ואם קיימת בה דלקת זה עלול להגביר את הסיכון לדחיית השתל. על כן, חלק
בלתי נפרד מביצוע של השתלות שינים הוא בחינה של החניכיים וטיפול מקדים בדלקת החניכיים במידה וקיימת כזו עוד לפני הטיפול.

 

תגובה 1 בנושא “דלקת חניכיים – האם דלקת חניכיים גורמת לאבדן שיניים?

  1. פינגבאק: טיפול שיניים לכלבים - כל מה שדרוש כדי שהכלב הנובח יוכל גם לנשוך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.